Akademia Postawy Ciała » Badanie i co dalej

BADANIE I CO DALEJ? 

 

 Zachęcamy dyrektorów placówek oraz rodziców/opiekunów do współorganizacji spotkania edukacyjno-informacyjnego. Tylko Państwa zainteresowanie i obecność na spotkaniu pozwoli nam w pełni przekazać informacje o przeprowadzonych badaniach a także odpowiedzieć na Państwa pytania.
Na spotkaniu odpowiemy na Państwa wszystkie pytania i wątpliwości odnośnie badań jak również możemy rozważyć zorganizowanie w szkole "Warsztatów Akademii Wad Postawy" ,na których (przy niewielkich nieprawidłowościach)pomożemy dobrać odpowiednie ćwiczenia oraz nauczyć ich prawidłowego wykonywania. W warsztatach dzieci uczestniczą wraz z rodzicami/opiekunami!
 
Na podstawie wyników nauczyciele gimnastyki korekcyjnej mogą dzielić dzieci na odpowiednie grupy ćwiczebne, co jest niezwykle ważne w przypadku skolioz.

 

Jeśli istnieją duże nieprawidłowości w postawie dziecka warto skontaktować się z lekarzem ortopedą lub fizjoterapeutą zajmującym się wadami postawy i rozpocząć terapię.

Tylko odpowiednio dobrana indywidualna terapia prowadzona pod kontrolą pozwoli skutecznie walczyć z wadami postawy.

Przy niewielkich lub minimalnych asymetriach zalecona gimnastyka profilaktyczna ma na celu niedopuszczenie do powstania wad postawy. Ważne jest zaszczepienie u dzieci potrzeby ruchu i uprawiania sportu.

Ruch i wysiłek odpowiednio dobrane zapewnią dziecku prawidłowy rozwój ,sprawność i wydolność. Poprawi koncentrację i jasność myślenia.

 

ZACHĘCAMY PLACÓWKI DO WSPÓŁPRACY Z AKADEMIĄ WAD POSTAWY,

DO EDUKACJI DZIECI I RODZICÓW W ZAKRESIE WAD POSTAWY A TAKŻE DO COROCZNYCH PROFILAKTYCZNYCH BADAŃ.