Akademia Postawy Ciała » Co daje badanie

Co daje badanie?

 

  • Diagnoza i przedstawienie wady w konkretnych liczbach, co daje możliwość obiektywnego kontrolowania ewentualnej wady postawy przez samego rodzica.
  • Kontrola skuteczności gimnastyki korekcyjnej.
  • Możliwość prawidłowego ukierunkowania i intensyfikowania leczenia w odpowiednim czasie i formie.

 

Badania przesiewowe mogą być przeprowadzane już od 6-go roku życia. Możemy określić symetryczne zależności w obrębie: barków, łopatek, trójkątów talii oraz miednicy. Dodatkowo możemy zaobserwować nieprawidłowości w obrębie kolan i stóp.

Badanie, będące badaniem nieinwazyjnym przeprowadzone przez wykwalifikowanego Rehabilitanta, pozwala zaobserwować już niewielkie nieprawidłowości w postawie dziecka, czasem niezauważalne na co dzień przez rodziców.

 

Na podstawie przeprowadzonych badań w placówkach oświatowych (szkoły, przedszkola) już przy nieznacznych nieprawidłowościach możemy zalecić dziecku zajęcia korekcyjne, które wykonywane pod okiem specjalisty nie pozwolą na pogłębienie się asymetrii, a wykonywane prawidłowo i systematyczne pozwolą na ich likwidację.

Badania powinny być prowadzone w placówkach raz do roku. Wykonywane przez ten sam zespół, dają możliwość porównywania wyników z lat poprzednich jak również dają nam obraz rozwoju fizycznego Naszego dziecka.