Zabiegi » Masaż leczniczy

Masaż leczniczy, klasyczny

Masaż klasyczny jest skuteczny jako naturalny sposób oddziaływania na organizm. Zalety masażu są często niedoceniane, zwiększa on przepływ krwi, stymuluje mózg, zmniejsza napięcie mięśni, działa relaksująco na organizm zarówno na mięśnie, jak i na układ nerwowy. Skuteczność masażu, zależy od liczby zabiegów. Pojedynczy masaż nie daje efektów leczniczych.

więcej
Masaż sportowy

Celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągniecie maksymalnych wyników sportowych, jak i usuniecie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Na skutek stosowania masażu sportowego dochodzi do usunięcia zakwasów, napięć mięśniowych bądź likwidacji powstałych kontuzji.

więcej
Masaż izometryczny

Masaż izometryczny jest odmianą masażu klasycznego. Wykonuje się go na mięśniu napiętym izometrycznie. Taki skurcz występuje gdy mięsień napina się, a jego przyczepy nie zbliżają się do siebie. Napięcie izometryczne uzyskujemy stosując obciążenie zewnętrzne.

Ten typ zabiegu stosowany jest gdy nie można obciążać organizmu ćwiczeniami fizycznymi, a celem jest przyrost siły i masy mięśniowej.

więcej
Masaż głęboki

Masaż Głęboki jest metodą pracy, która skupia się na głębszych warstwach mięśni, jednocześnie respektując zasadę warstwowości naszego ciała. Skupia się na odnalezieniu chronicznych wzorców napięcia i uwolnieniu ich poprzez powolne i głębokie rozluźnienie nad obszarem napięcia. Pracując zarówno wzdłuż jak i w poprzek włókien, ścięgien i powięzi.

więcej
Masaż funkcyjny

Masaż funkcyjny
Stosowany jest najczęściej w przypadku wzmożonego napięcia mięśniowego, zwyrodnień mięśniowych, przykurczów, kontuzji sportowych, dysfunkcji wynikających z przeciążenia mięśni.

Jest to masaż powszechnie stosowany w rehabilitacji.

więcej
Masaż poprzeczny

Masaż poprzeczny, inaczej – rozcieranie poprzeczne, wykonywany jest w poprzek przebiegu mięśni. Na tkankę masowaną działa przeciwzapalnie, regeneracyjnie oraz wzmacniająco. Polega ona na punktowym i głębokim rozcieraniu w poprzek włókien mięśniowych, przyczepów oraz więzadeł. Powinien być przeprowadzony w ten sposób, aby nie powodował bólu.

więcej
Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest jednym z działań fizjoterapeutycznych. Za pomocą rąk terapeuty lub innych urządzeń do tego celu stworzonych, usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie. Zabiegi mogą odbywać się nawet do kilku razy dziennie.

więcej
Masaż shantala, dzieci

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu niemowląt oraz dzieci, wprowadzoną na europejski grunt przez francuskiego położnika Frederique Leboyer.
Wielką popularnością cieszy się w USA i Kanadzie. W Europie masowanie dzieci jest szczególnie popularne w Holandii, skąd praktyka ta została sprowadzona do Polski.

więcej