Zabiegi » Masaż leczniczy

Masaż funkcyjny
Masaż funkcyjny

Masaż funkcyjny
Stosowany jest najczęściej w przypadku wzmożonego napięcia mięśniowego, zwyrodnień mięśniowych, przykurczów, kontuzji sportowych, dysfunkcji wynikających z przeciążenia mięśni.

Jest to masaż powszechnie stosowany w rehabilitacji. Stosuje się go w połączeniu z innymi metodami. Ma na celu przywrócenie elastyczności i mobilności mięśni, wpływa także na sprężystość ścięgien.

 

Metoda ta łączy masaż tkanek z ruchem w stawie. Terapeuta wykonuje precyzyjny ucisk na określoną część mięśnia, którą chce masować, i w tym momencie sam, bez pomocy pacjenta, wykonuje w stawie ruch, za który odpowiada dany mięsień. Praca pacjenta polega na rozluźnieniu mięśni. Masażysta rozciera mięsień na całej długości, dlatego za każdym razem przykłada opór w innym jego miejscu. Prowadząc ruch oddala przyczepy mięśniowe, rozciągając w ten sposób mięsień.

 

Na początku terapeuta pracuje w zakresie, który nie powoduje bólu. Z każdym zabiegiem ruch w stawie jest zwiększany. Włókna mięśniowe znajdujące się pod palcami terapeuty są rozcierane, rozciągane co powoduję ich odprężenie.