Zabiegi » Masaż leczniczy

Masaż głęboki
Masaż głęboki

Masaż Głęboki znakomicie się sprawdza w przewlekłych bólach mięśniowo-powięziowych. W metodzie tej używamy bardziej konkrentego kontatu, jednak nie jest on nieprzyjemny czy bolesny. Bywa czasem na granicy dyskomfortu i przyjemność, czucia. Masaż Głęboki pomaga przełamać i usunąć tkankę bliznowatą. Pojawia się ona w miejscach przewlekłego napięcia i  jest odpowiedzią naszego organizmu na powtarzane obciążenia. Miejsce takie charakteryzuje sztywność, bolesność, upośledzenie krążenia i przepływu płynów.

W metodzie tej przeważnie bardziej skupiamy się na konkretnym, specyficznym obszarze niż pracy ogólnej. Czasami jest to miejsce bólu, sztywności lub jest ono oddalone w ciele od znanego obszaru bólu. Po zabiegu może pojawić się pewna ckliwość w miejscu pracy lub pewna reakcja pozabiegowa. Jest to naturalny element zabiegu. Ciało przez kilka następnych dni może przetwarzać informacje o dokonanej zmianie. Gdy Masaż Głęboki jest wykonany prawidłowo, różnice powinieneś poczuć w ciągu dwóch lub trzech kolejnych dni.
Po co mi Masaż Głęboki?

To świetne odczucie i pomaga Twojemu zdrowiu. Abyś poczuł się swobodnie w swoim ciele czy to w miejscu pracy, domu czy podczas rekreakcji czy nawet sportu. Gdy mięśnie ulegają stresowi blokują one swobodny dostęp do tlenu i składników odżywczych prowadząc do stanu zapalnego i gromadzenia toksyn w tkance mięśniowej. Masaż Głęboki pomaga zmniejszyć napięcie, uwolnić toksyny i przywrócić optymalny przepływ krwi, limfy i tlenu. Podczas zabiegu uwolnione zostaje wiele skumulowanych toksyn z tkanki mięśniowo-powięziowej. Ważne jest, aby po samym zabiegu przez kilka dni pić szczególnie dużo wody.
Jaki jest cel pracy w Masażu Głębokim?

Podczas naszych sesjii celem, do którego będziemy dążyć jest "odklejenie" włókien, które trzymają stare wzorce napięcia, zmniejszenie napięcia nadaktywnych struktur mięśniowo-powięziowych, wydłużenie struktur skróconych, jak również skrócenie tych, które uległy wydłużeniu i osłabieniu. Ważnym elementem pracy tej metody, który szczególnie odróżnia ją od innych, jest poświęcenie dużej uwagi odseparowaniu przedziałów mięśniowo-powięziowych od siebie tak, aby mogły się swobodnie ślizgać względem siebie. Jest to tzw. praca na bruzdach mięśniowych. Ważne jest, aby każdy z naszych przeziałów mięśniowych mógł realizować swoją aktywność autonomicznie bez konieczności "pociągania" struktur przyległych.