Zabiegi » Pinopresura

Kolejnym rodzajem terapii jaką wykorzystuję jest Pinopresura. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod jaką do tej pory poznałem. Pozwala błyskawicznie zniwelować ostry ból u pacjenta, a także przywrócić utracone przewodnictwo nerwowe, np wskutek długotrwałej rwy kulszowe, zespołu cieśni nadgarstka, 

porażenia nerwu twarzowego itp. Poniżej kilka słów o tej metodzie.
Pinoterapia jest to innowacyjna polska metoda, łącząca zdobycze dalekowschodniej akupresury i akupunktury oraz zachodniej refleksoterapii, nauki o powieziach, układzie nerwowym somatycznym i wegetatywnym oraz o polu morfogenetycznym.

Nieinwazyjna metoda rehabilitacji psychologicznej i neurofizjologicznej. Zapewnia odreagowanie psychologiczne i nerwowe, znosi napięcia stresowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Reguluje potencjały własne nerwów, wzbudza utracone przewodnictwo nerwowe. Działa odtruwająco i odkwaszająco. Reguluje układy trawienny, krążenia, oddechowy, endokrynny, wydalniczy, rozrodczy. Poprzez odruchowe mechanizmy i procesy neurofizjologiczne zgodnie z planem natury reguluje organizm człowieka.