Zabiegi » Rehabilitacja i Ćwiczenia

Rehabilitacja

Rehabilitacja to całokształt działań mający na celu przywrócić sprawność po urazie, wypadku lub poprawić sprawność organizmu w różnych schorzeniach. W naszej pracy posiadamy bogate doświadczenie w rehabilitacji różnych schorzeń. Posiadamy profesjonalny sprzęt przy użyciu, którego jesteśmy w stanie w domu pacjenta zrealizować wszystkie konieczne cele jednak ich indywidualny dobór i komfortowe warunki w domu pacjenta zapewniają wspaniałe rezultaty.

więcej
Rehabilitacja paliatywna
Rehabilitacja paliatywna

Rehabilitacja paliatywna to nieoceniona pomoc w opiece nad osobami przewlekle chorymi w warunkach domowych. Jej celem jest otaczanie klienta wszechstronną opieką, której głównymi zadaniami są:
- przeciwdziałanie powikłaniom krążeniowo-oddechowych spowodowanym długotrwałym unieruchomieniem
- zapobieganie zanikom mięśniowym, przykurczom w stawach oraz więzadłach i torebkach stawowych, dzięki ćwiczeniom na bazie metod neurofizjologicznych.

Trening indywidualny
Trening indywidualny

Trening indywidualny to trening idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Ty określasz cel, trener dobiera odpowiednie ćwiczenia i kontroluje prawidłowość ich wykonania. Oferujemy do wyboru:
- trening ogólnorozwojowy (prozdrowotny)
– trening „zdrowy kręgosłup”
- trening modelujący sylwetkę, redukujący tkankę tłuszczową
– trening kompensujący wady postawy.

Gimnastyka dla seniora
Gimnastyka dla seniora

Gimnastyka dla seniora to specjalnie opracowany program ćwiczeń dostosowywany do stanu zdrowia oraz stopnia sprawności fizycznej uczestników. Odpowiednio dobrana aktywność fizyczna ma dobroczynny wpływ na poprawę samopoczucia, ułatwia wykonywanie codziennych czynności, ale również profilaktyka wielu chorób tj. bóle kręgosłupa, bóle reumatyczne, choroby układu krążenia, cukrzyca, nadwaga.