Zabiegi » Terapia Manualna

Terapia manualna – forma terapii zaburzeń narządu ruchu. Jest często błędnie utożsamiana z kręgarstwem, które w przeciwieństwie do terapii manualnej nie posiada żadnych podstaw w źródłach wiedzy medycznej. Polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa. Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji lub manipulacji i pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów (odblokowanie stawów), co prowadzi do zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomości, ustąpienia stanów zapalnych.

 

Terapia punktów spustowych
Punkty spustowe to wrażliwe miejsca w tkance mięśniowej, które często bywają bolesne pod wpływem ucisku, promieniując na obszary ciała odległe od miejsca drażnienia.
Terapia Punktów Spustowych jest techniką, która wykorzystuje różne formy ucisku tych punktów skutkując znacznym zmniejszeniem napięcia tkankowego, redukując ból, dysfunkcję ruchowe i objawy autonomiczne.

Udowodniono w badaniach, że w wielu przypadkach rzekomo stwierdzona przez lekarzy rwa kulszowa nie istnieje. Przykurczone mięsnię, powodują iż w końcu powstaje punkt spoustowy, który może dawać podobne objawy do rwy kulszowej.

 

Metoda dr. Ackermanna – osteopatia strukturalna i chiropraktyka kręgosłupa i stawów obwodowych, jedna z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego stawów kręgosłupa, cechująca się szybką i celową diagnostyką, precyzyjne i dokładne postępowanie terapeutyczne nakierowane na schorzenie pacjenta.

Metoda jest oparta na 50 letnim doświadczeniu w leczeniu manualnym. Terapia oparta została na bardzo dokładnej diagnozie stanu układu kostnego oraz skutecznym postępowaniu chiropraktycznym. Każdy ruch w tej terapii charakteryzuje się precyzją i dokładnością dając zamierzony efekt. Metoda ta pozwala na działanie w miejscu występowania schorzenia, dlatego zostaje odblokowany tylko i wyłącznie ten kręg, który powodował bóle i dolegliwości pacjenta. Tak więc przy zastosowaniu metody dr Ackermanna w ciągu jednego lub kilku zabiegów można usunąć lub znacznie złagodzić ból. Metoda znajduje zastosowanie w: dolegliwościach bólowych pochodzenia kręgosłupowego, bólach głowy, szyi i kończyn pochodzenia kręgosłupowego, przepuklin krążka międzykręgowego, rwie kulszowej, udowej, ramiennej, bólach w obrębie miednicy.